Pierwszy krok w kartingu – Śladami Roberta Kubicy
Trwa jeden z największych w naszym kraju projektów sportowo-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych podczas tegorocznych wakacji. Jest świetnie i mamy nadzieję, że udało nam się zainspirować początkujących adeptów kierownicy do sportu kartingowego. Po olbrzymiej frekwencji widać ogromne zainteresowanie tym wspaniałym aktywnym sportem młodzieżowym. Udział w zajęciach amatorskiego kartingu halowego do pierwszy krok do kartingu profesjonalnego – takiego jaki można zaobserwować m.innymi na torach kartingowych w Polsce.
Młode osoby na sportowym obiekcie: Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych – Torze SPEED RACE Tarnów w bezpiecznych warunkach i pod fachowym okiem wychowawców mają okazję na zajęciach w formie szkoleń zapoznania się, treningu i kontaktu od najmłodszych lat z pojazdami mechanicznymi, jakimi są gokarty oraz zdobywają właściwe informacje i umiejętności na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zdobywają wiedzę o sporcie kartingowym i poprawiają swoje umiejętności i technikę jazdy.
W ramach zajęć przeprowadzane są także spotkania profilaktyczne z tarnowskimi policjantami, w których są przedstawione zagrożenia jakie mogą pojawić się w czasie wolnym, na drodze, w internecie nad wodą oraz sposoby postępowania i wystrzegania się ich. Uczestnicy zapoznają się również z podręcznym sprzętem ratowniczym i dowiadują się jak bezpiecznie pomóc tonącemu. Dodatkowo w ramach zajęć odbywają się szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, dzieci i młodzież mogła w sposób praktyczny potrenować udzielanie właściwej pomocy w nagłych wypadkach.
Nasze wspólne działania mają na celu doprowadzenie do zmniejszenia liczby wypadków i utonięć podczas spędzania wolnego czasu w okresie wakacji.
Karting to sport podnoszący samoocenę, stanowi formę zajęć terapeutycznych, umożliwia rozwijanie zainteresowań. Wpływa na poprawę ogólnej kondycji organizmu, rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej, wzmacnia mięśnie kończyn górnych. Osoby uczestniczące w szkoleniowych jazdach treningowych stają się bardziej odważne, zdyscyplinowane i samodzielne oraz uwrażliwiają się na potrzeby innych.
Głównymi Partnerami projektu są: Miasto Tarnów, Polski Związek Motorowy, Wojewódzka Małopolska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Zrealizowane zadanie nie tylko uczy uczestników właściwego zachowania się, ale przede wszystkim wykształca postawy, które sprawią, że z małych adeptów kierownicy, piechurów i pasażerów wyrosną odpowiedzialni rowerzyści i motorowerzyści, a później świadomi kierowcy.
_
Informacja prasowa